fotofoto

Dabas dziednieciskos materiālus kosmētiskos un ārstnieciskos nolūkos cilvēki lietojuši jau gadsimtiem ilgi. Piedāvājam procedūras, kurās ārstnieciskajām aplikācijām izmanto ārstnieciskās dūņas, kalnu vasku (ozokerīts), mālus un medicīnisko parafīnu.

Ārstnieciskās dūņas
Satur daudzveidīgu un unikālu minerālvielu kopumu. Kombinējot ar siltuma iedarbību, tās organismā rada pretiekaisuma un antibakteriālu, uzsūcošu efektu. Šī iemesla dēļ dūņas iesaka lietot tādās ārstniecības nozarēs kā dermatoloģija, ķirurģija, neiroloģija, terapija un ortopēdija. Lietojot dūņas, nostiprinās cilvēka imūnsistēma un aktivizējas organisma aizsargspēja, kas veicina atveseļošanos un veselības saglabāšanu uz ilgu laiku. Tās efektīvi izvada organisma uzkrātos toksīnus, samazina iekaisumu un sāpes.

Kalnu vasks (ozokerīts)
Viskoza masa brūnā krāsā ar specifisku smaržu. Uzklājot kalnu vasku uz ķermeņa, tas nodrošina dziļu siltuma efektu (ap 30 - 60 °C). Kalnu vaska aplikācijas plaši pielieto rehabilitācijā un kurortoloģijā. Ozokerīta aplikācijas ļoti efektīvas dažādu kustību, balsta sistēmas saslimšanas gadījumos (artrīti, artrozes, pēc locītavu un kaulu lūzumiem, mugurkaula un locītavu operācijām u.c.). Kalnu vasku izmanto efektīvai celulīta ārstēšanai.

Māli
Senākā dabiskās dziedniecības viela, kas satur daudzas organismam nepieciešamās organiskās un neorganiskās vielas - kramu, slāpekli, kalciju, magniju, kāliju u.c. Māls darbojas kā lielisks absorbents. Mālu lieto gan ārīgi, gan iekšķīgi (saindēšanās gadījumos). Mālu var izmantot bez siltuma terapijas, tādēļ to ieteicams lietot gadījumos, kad nav iespējamas sildošas procedūras. Apvienojot māla aplikācijas ar siltuma terapiju, var veikt ādas attīrīšanas procedūras, uzlabojot ādas struktūru un tās krāsu, kā arī veikt svara korekciju, celulīta profilaksi un ārstēšanu. Māla aplikācijas ir iedarbīgas locītavu un muguras sāpju, ādas iekaisumu un alerģijas gadījumos, arī stresa mazināšanai un relaksācijai.

Medicīniskā parafīna terapija
Siltumterapijas veids. Medicīniskā parafīna terapija vispirms ietekmē ķermeņa virsējos audus, sekmējot asins un limfas cirkulāciju, kas savukārt veicina audu barošanos, slimības radīto kaitīgo produktu uzsūkšanos un izvadīšanu, kā arī bojāto audu atjaunošanos, un samazinot arī sāpes un tūsku. Medicīniskā parafīna terapiju plaši izmanto ārstējot kustību aparāta slimības (piem., locītavu, cīpslu un muskuļu hroniskus iekaisumus, kas saistīti ar kustību ierobežojumu, tūsku un sāpēm), slikti dzīstošas brūces, nervu sistēmas slimības, kā arī cietu un sāpīgu sarētojumu mīkstināšanai. To nedrīkst lietot audzēju, akūtu iekaisuma procesu, tuberkulozes ārstēšanai, ne arī tad, ja ir nosliece uz asiņošanu.