ilustratīvs uzaicinājums uz atvērto durvju dienu

26. jūlijā plkst. 10.30 Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) neklātienē notiks atvērto durvju diena Zoom platformā. Pasākuma laikā būs iespējams uzzināt vairāk par profesionālās piemērotības noteikšanu un izglītības iespējām SIVA izglītības iestādēs (SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā), kā arī satikt programmu vadītājus un SIVA speciālistus un saņemt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Reģistrēties atvērto durvju dienas pasākumam iespējams, aizpildot anketu: https://bit.ly/atverto-durvju-diena

SIVA aicina personas ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti vecumā no 15 gadiem līdz pat pensijas vecumam jau šajā mācību gadā bez maksas uzsākt mācības kādā no aktuālajām 32 profesionālās izglītības un studiju programmām Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai SIVA Koledžā. Mācību vide šajās iestādes ir iekļaujoša un cilvēkiem ar invaliditāti pielāgota, turklāt cilvēkiem ar invaliditāti studijas ir bez maksas. Mācību laikā tiek nodrošināta arī dienesta viesnīca, ēdināšana un atbalsts. 

Visi interesenti darbspējīgā vecumā vai ar noteiktu invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti ir aicināti pieteikties valsts budžeta finansētam profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojumam. Tā laikā SIVA speciālisti, ņemot vērā personas iepriekš iegūto izglītību, veselības stāvokli un intereses, veic profesionālās piemērotības noteikšanu un rekomendē mācības Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai SIVA Koledžā, lai apgūtu jaunu profesiju un veicinātu iekļaušanos darba tirgū. Reģistrēties profesionālās piemērotības noteikšanai var, zvanot uz tālruņa numuriem 29249084 un 29187093 vai rakstot uz e-pasta adresi ppn@siva.gov.lv, kā arī SIVA mājaslapā: https://ej.uz/ppn-anketa. Informācija pieejama arī SIVA Facebook lapā.

Jūrmalas profesionālajā vidusskolā iespējams iegūt profesionālo pamatizglītību, profesionālo vidējo izglītību, arodizglītību, profesionālo tālākizglītību un profesionālo pilnveidi. Skolā var apgūt šādas profesijas: datorsistēmu tehniķis, rūpniecības komercdarbinieks, informācijas ievadīšanas operators, šuvēja palīgs, montāžas darbu atslēdznieks, veļas mazgātājs un gludinātājs, pavāra palīgs, konditora palīgs, koksnes materiālu apstrādātājs, florists, lietvedis, noliktavas darbinieks un dārzkopis. Jūrmalas profesionālā vidusskola arī piedāvā dažādas profesionālās pilnveides programmas: preču komplektēšanu, preču izvietošanu tirdzniecības zālē, preču kraušanu noliktavā, preču marķēšanu, stādījumu kopšanu, stādu sagatavošanu un podošanu, dāvanu noformēšanu, grīdas mazgāšanu, vienkāršu kokizstrādājumu izgatavošanu ar rokas kokapstrādes instrumentiem, trauku novākšanu un mazgāšanu, kā arī apdrukas tehnoloģijas.

SIVA Koledžā var iegūt 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību ar 4. kvalifikācijas līmeni tādās programmās kā personāla speciālists, grāmatvedis, komercdarbības speciālists, viesnīcu servisa organizators, datorsistēmu un datortīklu administrators, programmētājs, surdotulks.