ilustratīvs uzaicinājums pievienoties brančam

9. septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 SIVA vadīs informatīvi praktisku seminārā darba devējiem  "Brančs ar pievienoto vērtību. Par svarīgāko, nodarbinot personas ar invaliditāti.". Tā mērķis – palīdzēt darba devējiem vieglāk orientēties plašajā atbalsta spektrā un sniegt prakstiskus padomus par personu ar invaliditāti nodarbināšanu. 

Laikā, kad personāla jautājumi kļūst arvien nozīmīgāki (gan piemērotu darbinieku atrašana, gan esošo darbinieku noturēšana un motivēšana), tiek novērtēts katrs piemērots kandidāts un meklēti arvien jauni risinājumi personāla vadībā. Nozīmīga daļa no darba tirgū esošajiem darbiniekiem ir personas ar invaliditāti. 

Latvijā ir daudz organizāciju un iestāžu, kas sniedz atbalstu darba devējiem gan apmācību un konsultāciju jomā, gan praktiski nodrošinot līdzfinansējumu, ja darba devējs ir gatavs nodarbināt personas ar invaliditāti. "Brančs ar pievienoto vērtību. Par svarīgāko, nodarbinot personas ar invaliditāti." sniegs iespēju iegūt noderīgu informāciju un uzdot interesējošos jautājumus par šo tematu. 

Informatīvā semināra programma:

  • 9:45–10:00 – ierašanās un reģistrācija;
  • 10:00 – atklāšana pie kafijas tases;
  • 10:30 – “Dzīvot un darboties kā personai ar invaliditāti – kā tas ir?” (praktiska nodarbība par pielāgotu vidi un tehnoloģijām, kas palīdz. Pieredzē dalās Apeirons, Wings for Wheels, Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas Nedzirdīgo savienība);
  • 12:00 – “Par praktisko atbalstu, nodarbinot personu ar invaliditāti” (NVA par finanšu atbalstu un apmācībām, LM par sociālo uzņēmējdarbību, Darba inspekcija par likumisko atbalstu, biedrības par konsultācijām un praktisko atbalstu, SIVA par darbinieku apmācību);
  • 13:30 – “Digitālās vides pieejamība” (par mājas lapām, video un dokumentiem. Skatupunkti.lv);
  • 14:00 – “Par dažādību un iespējām – kopsavilkums un atziņas” (brančs);
  • 15:00 – “Praktiski par prasmēm” (meistarklase ar SIVA audzēkņiem).

Informatīvais seminārs norisināsies klātienē, Slokas ielā 68, Jūrmalā, taču sliktu laikapstākļu gadījumā tas tiks pārcelts uz ēku Slokas ielu 61. Dalība seminārā ir bez maksas, bet vietu skaits ir ierobežots, un semināram nepieciešams reģistrēties līdz 6. septembrim, aizpildot reģistrācijas veidlapu: šeit.