Informācija presei

Šī gada 16. maijā plkst. 10.00 Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) norisināsies informatīvi praktisks seminārs "Brančs ar pievienoto vērtību: SIVA – ceļš veiksmīgai karjerai viesmīlībā un uzņēmējdarbībā". Pasākums tiek organizēts, lai veicinātu profesionālo attīstību un sadarbību viesmīlības un uzņēmējdarbības jomā, informētu par nozares attīstību un mazinātu stereotipus par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu.

Pasākums notiks klātienē, un tā tiešraides translācija būs pieejama SIVA Facebook kanālā. Tajā ir aicināti piedalīties viesmīlības un uzņēmējdarbības pedagogi, darba devēji, studenti, absolventi, organizācijas un ikviens, kurš plāno savu karjeru šajā nozarē. Pasākumā norisināsies trīs paneļdiskusijas, kurās nozares profesionāļi un studenti dalīsies ar praktisku pieredzi, diskutēs un sniegs ieteikumus nozares attīstībai.

Pirmajā paneļdiskusijā “Izglītība kā vērtība! Izglītības iespējas un nozīme viesmīlības un uzņēmējdarbības jomā” tiks apspriesti svarīgākie mācību elementi un prasmes, kas nepieciešamas veiksmīgai karjerai viesmīlības un uzņēmējdarbības nozarē. Tajā piedalīsies nozares eksperti no SIVA un profesionālās vidusskolas “Victoria”, kā arī pārstāvis no uzņēmuma SIA “MAXIMA Latvija”.

Otrajā paneļdiskusijā “Darba iespējas viesmīlības un uzņēmējdarbības jomā. Ko vēlas darba devējs?” tiks izceltas nozares prasības, tendences un karjeras iespējas. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Viesnīcu un Restorānu asociācijas, Tukuma tūrisma informācijas centra, kā arī SIVA lektori un absolventi.

Trešajā paneļdiskusijā “Nākotnes tendences. Darba pieprasījuma un piedāvājuma attīstība viesmīlības un uzņēmējdarbības jomā” tiks pārrunāti mācību programmu elementi un saturiskie aspekti, kas veicina veiksmīgu profesionālo attīstību viesmīlības un uzņēmējdarbības nozarēs. Sarunā piedalīsies valsts un nozares pārstāvji no SIVA, Labklājības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras.

Seminārā piedalīsies darba devēji no dažādām nozarēm, lai izpētītu nākotnes iespējas risināt darbaspēka trūkumu un piedalītos diskusijās par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu. Kopā ar mums būs pārstāvji no viesu izmitināšanas un ēdināšanas nozares uzņēmumiem: Hotel Jūrmala SPA, Mogotel Hotel Group, Promenade Hotel Liepāja, Sporta un atpūtas kompleksa “Zemgale”, SIA “Elizabetes Centrs”, A/S “Lido”, SIA “MAXIMA Latvija”, veikalu tīkla “top!”, un daudzi citi.

Seminārs ir kļuvis par SIVA tradīciju, kurā ik gadu tiek pievērsta uzmanība svarīgām tēmām nodarbinātības un izglītības jomā, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iespējas integrēties darba tirgū un sabiedrībā, kā arī izglītotu un informētu sabiedrību (tai skaitā darba devējus) par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozēm, "Viesnīcu un restorānu serviss" ir viena no TOP 20 izglītības programmu grupām, kurās līdz 2030. gadam prognozēts lielākais darbaspēka iztrūkums. Tas norāda šīs nozares aktualitāti un vajadzību pēc augsti kvalificētiem speciālistiem.

SIVA šobrīd piedāvā valsts apmaksātu izglītību un rehabilitāciju cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti līdz pat pensijas vecumam dažādās programmās, tai skaitā viesmīlības un uzņēmējdarbības nozarē. SIVA pieejama gan īsā cikla profesionālā augstākā izglītība programmā “Viesnīcu servisa vadība”, gan dažādās tālākizglītības programmas, kas saistītas ar šo nozari un pakalpojumu sniegšanu.