rehabilitacijas diena

 Jau 23. aprīlī ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) rīkoto Profesionālās rehabilitācijas dienu, lai uzzinātu vairāk par izglītības programmām un atbalsta pakalpojumiem SIVA izglītības iestādēs, kā arī noskaidrotu, kas ir profesionālā rehabilitācija, un kā tā var palīdzēt uzsākt ceļu vai atgriezties darba tirgū. Pasākums norisināsies no plkst. 11.00 klātienē SIVA izglītības iestādēs Jūrmalā. 

Šogad pasākumam izveidota īpaši interesanta un daudzpusīga programma, lai ikviens spētu atrast sev piemērotāko profesiju SIVA izglītības iestādēs. Pasākumā plānotas dažādas aktivitātes un darba stacijas, kurās varēs darboties visas dienas garumā – karjeras konsultācijas, pirmie soļi ceļā uz mācībām – profesionālās piemērotības noteikšana, atbalsta pakalpojumi, kas tiek sniegti audzēkņiem un studentiem mācību laikā un apmācību programmas tuviniekiem, kuri aprūpē personas ar funkcionēšanas traucējumiem. 

Pasākumā varēs iepazīt daudzveidīgās izglītības programmas SIVA izglītības iestādēs caur prezentācijām un radošām darbnīcām kopā ar skolas pasniedzējiem un audzēkņiem tādās jomās kā komercdarbība, grāmatvedība, personālvadība, viesnīcu pakalpojumu organizēšana, IT, šūšana, dārzkopība, floristika, koka apstrāde, ēdināšana, un daudzās citās. Pasākuma beigās plānota ekskursija, lai iepazītu skolas vidi un atmosfēru – telpas, mācību laboratorijas, autoskolu, fizioterapijas un ergoterapijas nodarbību telpas, kā arī dienesta viesnīcu. Ekskursijas laikā tiks sniegta informācija par mācībām, kā arī būs iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. 

Lai pieteiktos Profesionālās rehabilitācijas dienai, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu, ko var atrast gan SIVA mājaslapā www.siva.gov.lv, gan SIVA Facebook profilā. Pēc pieteikšanās uz norādīto e-pasta adresi dienu pirms pasākuma tiks nosūtīta precīzāka informācija par pasākuma programmu un norises vietu. Lai nepalaistu garām aktualitātes, aicinām sekot līdzi informācijai arī SIVA Facebook profilā.

SIVA izglītības iestādēs ir radīta īpaši pielāgota vide, lai nodrošinātu visas ērtības un nepieciešamo atbalstu. Studentiem un audzēkņiem mācību laikā ir iespēja dzīvot dienesta viesnīcā, tiek piedāvāta ēdināšana pēc nepieciešamības, kā arī SIVA nodrošina transportu uz dienesta viesnīcu mācību laikā. Visa mācību procesa laikā ir pieejams SIVA speciālistu (fizioterapeita, ergoterapeita, karjeras konsultanta, psihologa u. c. speciālistu) atbalsts. Paralēli mācībām studentiem un audzēkņiem ir iespēja iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību, pieejamas arī daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas – vokālais ansamblis, trenažieru zāle, baseins, novuss, galda spēles, galda teniss, koncerti, dzejas un citi tematiskie vakari, kā arī radošās darbnīcas.


SIVA izglītības iestādēs var mācīties par valsts budžeta līdzekļiem personas ar invaliditāti vai funkcionāliem traucējumiem vecumā no 15 gadiem līdz pat pensijas vecumam. SIVA izglītības iestādēs var iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību, vidējo profesionālo izglītību, kā arī mācīties dažādās tālākizglītības programmās; turklāt SIVA Koledža ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kurā ikviens var mācīties valsts apmaksātā surdotulka programmā.