Pagājušajā piektdienā SIVA norisinājās informatīvi praktisks seminārs darba devējiem "Brančs ar pievienoto vērtību. Par svarīgāko, nodarbinot personas ar invaliditāti".

Semināra pirmajā daļā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt un pieredzēt, kāda ir vides piekļūstamība un iespējas cilvēkiem ar invaliditāti, un kā tehnoloģijas un pareizi pielāgota vide var atvieglot šādu personu ikdienu. Šajā pieredzē dalījās apvienības "Apeirons" vides eksperts Jurģis Briedis, biedrības "Wings for Wheels" valdes locekle Santa Survila, Latvijas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Kaspars Biezais un Latvijas Nedzirdīgo savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs un Eduards Bērziņš-Lācis.

Otrajā semināra daļā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt vairāk par personām ar invaliditāti nodarbināšanas svarīgiem aspektiem. Piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Inga Krima stāstīja par finanšu atbalstu un apmācībām, Labklājības ministrijas pārstāve Alite Grobiņa – par sociālo uzņēmējdarbību, Valsts darba inspekcijas pārstāve Zaiga Strode – par likumisko atbalstu, "Apeirons" pārstāvji Ivars Balodis un Ināra Korņeva – par konsultatīvo atbalstu darba devējiem un praktisko pieredzi, biedrības "Wings for Wheels" valdes locekle Santa Survila – par konsultācijām un biedrību atbalsta tīklu Latvijā, SIVA vecākā eksperte Katrīna Sevruka – par valsts apmaksātām izglītības iespējām. Savukārt piekļūstamības un UX eksperts, iniciatīvas "pieklustamiba.lv" autors Pēteris Jurčenko stāstīja par digitālās vides iespējām visiem.

Apmeklētājiem semināra laikā bija iespēja arī praktiski mēģināt atrisināt atjautības uzdevumus, kas tiek izmantoti profesionālās piemērotības noteikšanā personām ar invaliditāti.