Izglītība
Zilas debesis, Jūrmalas profesionālās vidusskolas iedzeltenā ēka un zaļa zāle

Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs (SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā) augustā turpinās uzņemšana mācībām un studijām, un lielākajā daļā programmu joprojām ir dažas brīvas vietas. Tā ir iespēja personām ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti apgūt daudzas noderīgas profesijas bez maksas, kā arī ikvienam interesentam kļūt par surdotulku.

SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā iespējams kļūt par komercdarbības organizatoru, grāmatvedi, programmētāju, pavāru, floristu, dārzkopi, atslēdznieku, kā arī apgūt virkni citas darba tirgū pieprasītas profesijas. Pieteikšanās mācībām ir atvērta līdz 31. augustam. Savukārt līdz 26. augustam iespējams pieteikties surdotulka studijām, divu gadu laikā iegūstot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Attiecīgo profesiju var apgūt ikviens interesents, turklāt tā ir valsts apmaksāta studiju programma. Ar SIVA Koledžas studiju programmām iespējams iepazīties šeit: https://ej.uz/koledzasprogrammas, savukārt Jūrmalas profesionālās vidusskolas mācību programmas redzamas šeit: https://ej.uz/vidusskolasprogrammas.

SIVA izglītības iestādēs iespējams ne tikai iegūt augstas kvalitātes izglītību pie zinošiem mācībspēkiem, bet arī saņemt:

  • karjeras konsultācijas;
  • sociālo rehabilitāciju;
  • ārstnieciskos, sporta un relaksācijas pakalpojumus.

Abās izglītības iestādēs ir pilnībā pielāgota vide cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī pieejama dienesta viesnīca un daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas (trenažieru zāle, autoskola, baseins, novuss, vokālais ansamblis, galda spēles, galda teniss, koncerti, dzejas un deju vakari, radošās darbnīcas, sarunas un diskusijas).

Pirms mācību vai studiju uzsākšanas SIVA speciālisti veic profesionālās piemērotības noteikšanu. Tās laikā, ņemot vērā cilvēka iepriekš iegūto izglītību, intereses un veselības stāvokli, tiek noskaidrotas viņa stiprās puses un ieteikti konkrēti mācību vai studiju kursi. Tas ir bezmaksas pakalpojums, kam iespējams pieteikties SIVA mājaslapā, zvanot uz tālruni 29249084 vai 29187093, kā arī rakstot e-pastu uz  ppn@siva.gov.lv.

SIVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.