Jaunumi
Ekrānšāviņš, kurā redzams viens no Konsultatīvās padomes sēdes laikā rādītās prezentācijas slaidiem

Vakar, 1.februārī, notika šogad pirmā Sociālās integrācijas valsts aģentūras (turpmāk - SIVA) Konsultatīvās padomes sēde. SIVA direktore I.Jurševska klātesošos iepazīstināja ar uzdevumiem, kurus SIVA plāno paveikt 2022.gadā. Svarīgākais no tiem – uzsākt Eiropas Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna projektu (turpmāk - ANM Projekts).

Aktivitātes, kuras SIVA plāno īstenot ANM Projekta ietvaros:

  • ēkas Dubultu prospektā 71 centrālā un 1.korpusa energoefektivitātes nodrošināšana,
  • kompetenču attīstības centra infrastruktūras izveide ēkas Slokas ielā 61 1.korpusā, ietverot universālā dizaina elementus un ārtelpu vides pielāgojumus, 
  • uz esošās SIVA bāzes izstrādāt jaunu moduļveida apmācības programmu zināšanu pārnesei par cilvēka funkcionēšanas traucējumu kompensāciju un pilotprojekta veidā izveidot jaunu uz nodarbinātības veicināšanu fokusētu arodrehabilitācijas pakalpojumu. SIVA stādās ar jaunu mērķa grupu – atbalsta personām, t.sk. ģimenes locekļiem, kuri sniedz atbalstu personām ar invaliditāti.

SIVA direktore Konsultatīvās padomes pārstāvjus informēja arī par svarīgākajiem uzdevumiem, kas tiek veikti, lai nodrošinātu kvalitatīvus profesionālās rehabilitācijas un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī par 2021.gadā sasniegtajiem rezultātiem.

Konsultatīvās padomes locekļi diskutēja par projekta programmu aktualitāti, par programmu saturu, par SIVA pieredzi profesionālās rehabilitācijas jomā un citiem jautājumiem, kā arī sniedza priekšlikumus SIVA pakalpojumu attīstībai.

 

SIVA Konsultatīvā padome (Padome) dibināta 2014.gada 29.septembrī, lai, tiekoties politikas veidotājiem, politikas ieviesējiem un sabiedrības pārstāvjiem rastu efektīvus, inovatīvus un ilgtspējīgus risinājumus Padomes kompetences jomā esošu jautājumu risināšanai.
Padomes mērķis ir veicināt valsts un pašvaldības iestāžu, nevalstisko organizāciju, starptautisko partneru, cilvēku ar invaliditāti un citu iesaistīto pārstāvju sadarbību un saskaņotu rīcību, kas sekmētu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanos un iespēju pilnvērtīgi iesaistīties un līdzdarboties sabiedriskajos procesos, tai skaitā integrēties darba tirgū.